Vrabotuvanje.com - Возач (Ц категорија) - Скопје - Чеза Комерц ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач (Ц категорија)

Скопје

Рок за пријавување:

 • Чеза Комерц ДОО

 

 

ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО СКОПЈЕ-Компанија со дејност трговија со зрнести производи, семки, зачини, сушени плодови, масти, масла, адитиви, ароми и суровински материјал за слаткарство, пекарство, пивска и месна индустрија, индустрија за сокови и пакување, има потреба од:

ВОЗАЧ (Ц КАТЕГОРИЈА) - 2 ИЗВРШИТЕЛИ

 

Услови:

 • Завршено средно образование,
 • Работно искуство од најмалку 3 (три) години како возач/дистрибутер,
 • Возраст до 45 години,
 • Место на живеење во Скопје,
 • Возачка дозвола Б и Ц категорија.

Личен профил:

 • Динамични лица насочени кон остварување на резултати,
 • Организирани, мотивирани и стабилни личности,
 • Флексибилност за работа на терен,
 • Способност за тимска работа,
 • Професионално однесување.

Одговорности и задачи:

 • Проверка на возилото за достава пред заминување на пат,
 • Почитување на доделена рута и навремена дистрибуција на производите,
 • Почитување на сите закони за транспорт и бебедност во сообраќајот,
 • Се грижи за исправноста и хигиената на возилата.

Доколу овој оглас е предизвик за Вас, Вашата професионална биографија (CV) и Писмо за мотивација можете да ги испратите преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака на апликацијата “ЗА ОГЛАС ЗА ВОЗАЧ (Ц Категорија)”.

Напомена:

 • Кандидатите кои не ги исполнуваат бараните услови кои се наведени во огласот се молат да не аплицираат.
 • САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
 • Апликациите без назнака нема да бидат разгледани.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде