Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - СОЛЕТА ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • СОЛЕТА ДОО

СОЛЕТА е успешна Македонска приказна која во изминатите 20 години со труд и напорна работа успеа да се изгради во препознатлив бренд со асортиман од 70-тина производи чијшто број во континуитет се зголемува, а за тоа е најзаслужен тимот од 110 вработени кој е распространет во секторите за производство, дистрибуција и продажба.

ИМП СОЛЕТА има потреба од 1 лице на следното работно место
МАГАЦИОНЕР

 
 
Kвалификации:
 • Минимум ССС
 • Претходно работно искуство на иста позиција 
 • Познавање на компјутерско работење и MS office  пакетот
 • Возачка дозвола Б категорија
 
Личен профил:
 • Организирана и одговорна личност
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Лојалност и иницијативност
 
Одговорности и задачи:
 • Подготовка и селекција на роба согласно дневните нарачки 
 • Следење на залихите во магацинот за готови производи
 • Следење на рокови на производи во магацинот за готови производи
 • Утовар и контрола при утовар на возилата
 
Услови за работа:
 • Работа прва смена (работна секоја втора Сабота)
 • Годишен одмор – 20 работни дена 
 • Плата во зависност искуството
 • Регрес за годишен одмор (К15)

​Вашите пријави испратете ги преку полето Брза Апликација!
 

Разгледување , селектирање и  интервјуирање на пријавените кандидати ќе се врши во времетраење на огласот и по завршување на истиот.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде