Vrabotuvanje.com - Машинист-Машински техничар за одржување на индустриски машини за пакување со мулти глави - Скопје - БАКО НУТС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машинист-Машински техничар за одржување на индустриски машини за пакување со мулти глави

Скопје

Рок за пријавување:

 • БАКО НУТС
 • Адреса: Качанички пат бр.17,Визбегово, 1000 Скопје

“БАКО”, претпријатие кое се занимава со производство, преработка, пакување и продажба на апетисани, семиња, зачини, корфнлекс... има потреба да вработи:
 

Машинист-Машински техничар за одржување на индустриски машини за пакување со мулти глави

 

 

Обврски и одговорности

 • Ги извршува сите работи предвидени за соодветната машина со упатството и се грижи за редовно работење и функционирање на машината, како и за редовна промена и контрола на масло, филтри, систем за ладење, мерни инструменти, подмачкување, чистење, притегнатост на одредени склопови, делови и друго и е одговорен за нивна доследна примена
 • Врши евиденција и потпишување на дневниот учинок на машината, применото гориво и го доставува до извршителот за експлоатација;
 • Редовно да ја проверува машината пред нејзиното стартување и да ги пријави настанатите штети и недостатоци;
 • Учествува во постапка на дефектажа на дефектите и нивно ефикасно отстранување и поправка;
Потребни квалификации:
 • Средна стручна спрема.
 • Минимум 3 година работно искуство
 • Иновативност, одговорност, иницијативност
 • Организациски способности и тимска работа
 • Желба за постојано учење, лично и професионално надоградување

 

Кандидатите кои ги исполнуваат горе наведените критериуми треба да испратат CV преку полето Брза Апликација со назнака "Машинист-Машински техничар за одржување на индустриски машини за пакување со мулти глави". Ќе бидат контактирани само потесно избраните кандидати.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде