Vrabotuvanje.com - Маркетинг и дизајн - Скопје - БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Маркетинг и дизајн

Скопје

Рок за пријавување:

 • БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ

БРИКОЛАЖ има потреба од следната работна позиција:

МАРКЕТИНГ И ДИЗАЈНПотребни квалификации: 

 • Високо образование; Економски факултет насока - Маркетинг, Бизнис;
 • Претходно работно искуство ќе се смета за предност;
 • Работно користење на компјутер - MS office;
 • Познавање и работно искуство со Е-Маркетинг, програми за графички дизајн (photoshop, illustrator, indesign);
 • Солидно познавање на англиски јазик.

Потребни способности и вештини: 

 • Способност за менаџирање со повеќе проекти во исто време како и за работа под притисок;
 • Флексибилен и аналитички настроен способен за работа во тим и/или самостојно;
 • Креативен и иновативен мислител;
 • Одлични комуникациски и интерперсонални вештини;
 • Одговорност, посветеност и организиранос
 • Стабилна и лојална личност;
 • Мотивирана, стабилна, лојална личност со професионално и позитивно однесување на работното место.

Должности и одговорности:

 • Планирање, организирање, координација и имплементирање на стратегии за маркетинг промоција;
 • Сугестии за подобрувања и други маркетинг активности по потреба;
 • Истражување на пазар и следење на конкуренција;
 • Приготвување на постери, каталози, брошури и сл.;
 • Ажурирање на корпоративните социјални медиуми со нови содржини и информации;
 • Изработка на редовни и периодични извештаи за маркетинг резултати.

Почетна плата: 30.000 денари.

Ве покануваме, доколку сте заинтересирани, пратете Ваша апликација со професионална биографија преку полето "Брза Апликација"!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде