Vrabotuvanje.com - Junior Brand Manager - Скопје - Жито Лукс АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Жито Лукс АД Скопје

 

Вработување ХР Солутионс, за потребите на реномирана компанија од прехранбена индустрија со претставништво во Скопје, бара искусен
 
JUNIOR BRAND MANAGER

      

Главни одговорности:

 • Развивање, имплементирање, одржување и подобрување на трговските алатки за маркетинг, распределба на потребниот буџет и чување SLA со клиентот за да може да се собираат информации за дистрибуција и продажба или да се воспостават програми за поттикнување
 • Да се дефинираат целите, планот на активности и буџетот за доделените канали земајќи ги предвид деловниот план и маркетинг стратегијата
 • Да дефинира и формулира забелешки и препораки за нови активности преку анализа на податоците за продажбата и со набљудување на извршувањето на трговските маркетинг активности
 • Да се активираат и имплементираат локални или регионални трговски активности и пазарни промоции врз основа на препораки, во консултација со бизнис менаџмент и маркетинг комуникации, со цел да се обезбеди 360 имплементација на брендот над линискиот план за поддршка, оптимизација на нивоата во процесот, со цел да се стимулира продажбата и лојалноста на дистрибутивниот канал
 • Иницира активности за проширување на продажната база, со цел да се зголеми покриеноста на каналот и пенетрацијата на пазарот и да се стекне пазарен удел
 • Преговара и води важни проекти за управување со клиентите
 • Развива, планира и презентира нови иницијативи за клиентите
 • Развива и дистрибуира приоритетни продажни материјали во соработка со директорот за продажба


Потребни способности и вештини:

 • Одлични комуникациски и интерперсонални вештини
 • Планирачки и организациски способности
 • Одговорна, посветена и стабилна личност
 • Флексибилност за индивидуално и тимско работење
 • Способност за работа под притисок и во рокови.

Очекувани квалификации:

 • ВСС - предност Маркетинг
 • Работното знаење и искуство во прехранбената индустрија ќе се смета за предност
 • Докажано познавање за развој на маркетинг планови и кампањи
 • Одлично познавање на англиски јазик и MS Office
 • Силен проектен менаџмент и деловна острина
 • Ефективни комуникациски вештини, вештини за решавање проблеми и одлучување
 • Познавање на дигитален маркетинг

Ние Нудиме:

 • Постојана позиција и напредување во прехранбената технологија, со полно работно време во компанијата што вклучува конкурентна плата и бенефиции.


Заинтересирани апликанти, Ве покануваме да ја доставите вашата апликација преку Брзата Апликација, со: Мотивационо Писмо и тековна Биографија.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде