Vrabotuvanje.com - IT Windows Server/System Administrator - Куманово - КВАЛИТЕТ-ПРОМ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

IT Windows Server/System Administrator

Куманово

Рок за пријавување:

 • КВАЛИТЕТ-ПРОМ ДООЕЛ

 

Компанијата Квалитет Пром ДООЕЛ Куманово има потреба од следната работна позиција
 
IT Windows Server/System Administrator

 

Потребни квалификации:

 • Инсталација, Одржување и Администрирање на MS AD структура, Windows серверска околина;
 • Инсталација, Одржување и Администрирање на MS Exchange Server и Hyper-V виртуелизација;
 • Високо факултетско образование;
 • Microsoft Server Certificate (пожелно);
 • Со претходно работно искуство;
 • Возачка дозвола "Б" категорија.

Личен профил:

 • Комуникациски вештини со способност за индивидуална и тимска работа
 • Совесност и  одговорност во извршувањето на задачите
 • Проактивен пристап кон работата и извршување на работните задачи
 • Желба за учење и примена на нови ИТ технологии 

Напомена: Огласот се однесува за реон Куманово.

Доколку се исполнуваат бараните квалификации и компетенции потребно е кандидатите да испратат CV на vrabotuvanje@detoil.com.mk или да се јават на телефонски број 075/289-790.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде