Vrabotuvanje.com - Вработени во продажба / Оператори во контакт центар (м/ж) - Скопје, Тафталиџе, Ул.Варшавска бр.1 - ЕЛКОМ ГРУП ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Вработени во продажба / Оператори во контакт центар (м/ж)

Скопје, Тафталиџе, Ул.Варшавска бр.1

Рок за пријавување:

 • ЕЛКОМ ГРУП ДОО
 • Адреса: Тафталиџе, Ул.Варшавска бр.1, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.elco.eu.mk

ЕЛКОМ ГРУП е компанија со 17 годишно работење во Македонија во областа на веб дизајн и интернет маркетинг, опслужуваме над 5.000 компании/клиенти со некој од нашите продукти/услуги, со голем дел од овие компании имаме повеќе од десет годишна соработка.

Поради зголемениот обем на работа, како и зголеменото портфолио на продукти, ЕЛКОМ ГРУП ДОО (www.Elco.eu.mk) има потреба вработување на две вработени во продажба.

 • Целосно канцелариска работа;
 • Фиксна плата плус бонуси од реализација;
 • Трајно вработување;
 • Работно време од 08 - 16 часот од Понеделник до Петок.

* Пред вработување, предвидено е две недели обука која како работен ангажман не е платена, овој период од две недели, во зависност од резултатите на кандидатите може да биде и порано прекинат како би почнале со директно вработување.

Тимот го прошируваме со:

Вработени во продажба / Оператори во контакт центар

Работни задачи и одговорности:

 • Закажување на состаноци и реализација на план;
 • Телефонско комуницирање со постоечки и потенцијални клиенти.

Очекуваме:

 • Одлични комуникациски способности во работа со клиенти;
 • Основни компјутерски вештини;
 • Самоиницијатива, посветеност, проактивност, одговорност, насоченост кон резултати;
 • Завршено високо образование ВСС

Нудиме:

 • Вработување во успешна, реномирана, интернационална компанија;
 • Работа со современи технологии и едукација;
 • Грижа за личниот и кариерниот развој на вработените;
 • Динамична и флексибилна работна средина;
 • Неограничени можности за напредување и заработка;
 • Работно место во седиштето на Друштвото во Скопје.

Почетна Нето плата за работен однос на полно работно време за оваа позиција изнесува 30.000-40.000 денари

Кратка биографија (CV), мотивациско писмо и останати документи (потврди, сертификати и стекнати лиценци) може да испратите на hr@elco.eu.mk. Ве молиме наведете ја работната позиција за која аплицирате.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде