Vrabotuvanje.com - Техничар за IT и мрежна опрема - Скопје - СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за IT и мрежна опрема

Скопје

Рок за пријавување:

 • СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД
 

Спорт-Лаиф Трејд ДОО e компанија која работи на пазарот на игри на среќа подолго од 20 години. Деловната политика на компанијата се заснова на современи деловни принципи. Во текот на изминатите години станавме еден од водечките организатори во областа на игри на среќа и спортските обложувалници.

За своите потреби Спорт Лаиф вработува на позиција:
ТЕХНИЧАР ЗА IT И МРЕЖНА ОПРЕМА

работни задачи:​

 • Врши одржување и поправка на компјутери, печатари, фискални апарати и друга компјутерска опрема
 • Врши конфигурација и инсталација на активна и пасивна мрежна опрема
 • Конфигурира рутери
 • Монтира компјутерска опрема
 • Врши монтирање на Android box / Rasberi Pi
 • Нуди техничка поддршка на објектите
 • Врши инсталација на IT мрежна опрема и SATV
 • Го контролира функционирањето на опремата
 • Врши лемење
 • Работи со компјутерски мрежи и нивно каблирање
 • Други задачи по барање на раководител за изведба и одржување

потребни квалификации и вештини:​

Основни:

 • Средно образование IV степен
 • Активно познавање на компјутери и опрема (хардвер и софтвер, електроника, конектори,телевизија, автоматика, термални принтери, валидатори)
 • Возачка дозвола Б категорија

Пожелни:

 • Високо образование од областа на информатички системи
 • Работно искуство минимум 3 години на иста или слична позиција
 • Сертификати и обуки од областа

работни услови:

 • Работа на терен

Доколку сакате да бидете дел од нашиот тим, испратете го вашето CV преку полето Брза Апликација.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде