Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - RR2 Infinitum DOOEL
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • RR2 Infinitum DOOEL

Нашата компанија RR2 INFINITUM DOOEL со повеќе од 20 години искуство како провајдер на логистички услуги во глобалната размена на стоки со копнен транспорт LTL&FTL, воздушен транспорт и логистика на товари преку бродови и возови, решенија за логистика и менаџмент на веригата на снабдување, како и увоз и извоз и складирање со книга (JCS). Нашите услуги со висока додадена вредност овозможуваат неинтерриптиран тек на стоки, додека веригите на снабдување остануваат лаки и оптимизирани за успех. Нашите компании имаат водечка позиција и обширно искуство во технологија, потрошувачки производи, логистика на големо (тутун, алкохол итн.), транспорт со специфични барања и логистика прилагодена на вашите потреби.


МАГАЦИОНЕР

Задачи и одговорности на работната позиција:
 • Прием на стока (физички) и складирање на примената стока
 • Организација на магацин и подредување на роба
 • Подготвува роба по претходно добиени налози
 • Активности поврзани со попис на стоката
 • Учество во товарење и растоварување на возилото/а при испорака и прием на производи
 • Поднесување извештај за оштетена роба
 • Ги следи роковите на стоката
 • Одржување на хигиена во магацинот
 
Потребни компетенции и квалификации:
 • ССС
 • Со или без работно искуство
 • Одговорно извршување на работните обврски во зададени рокови
 • Способност за самостојна и тимска работа.
 
Ние нудиме:
 • Одлични услови и тимска работа во средина со амбициозен и професионален тим
 • Континуирана обука од страна на компанијата

Доколку ги исполнувате горенаведените квалификации, Ве покануваме да испратите Ваша лична биографија (CV) преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде