Vrabotuvanje.com - Пракса за QA Engineers - Скопје - СИКС П КОНСАЛТИНГ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Пракса за QA Engineers

Скопје

Рок за пријавување:

  • СИКС П КОНСАЛТИНГ
  • Адреса: ul Metodija Shatorov Sharlo 7-2/39, 1000 Skopje


ПРАКСА ЗА QA ENGINEERS
 

Спeцијализирана компанија за Контрола на квалитет на софтвер, има потреба од вработени кои треба да поминат обука пред вработување, обуката трае 2 месеци и е платена 6000 денари, со таа обука треба да ги совладаат основните техники на софтверско тестирање, manual и functional testing. 

По успешна обука кандидатот се вработува. 

JUNIOR QA ENGINEER 

 Клучни одговорности: 

  • Способност да се работи во мали тимови кои се интегрираат во повеќе интернационални тимови 
  • Изработка и извршување детални test cases и сценарија базирани на клиентска документација, како и познавање на целосната тест документација, test plan, test data, test suits. 
  • Осигурување на квалитет на производ во изработка, со придржување кон стандарди на квалитет 
  • Изработка на документација за извршена работа 
  • Допринос со креативни идеи за да се подобри процесот, системот, како и производот на кој се работи 
  • Способност да се учат секојдневно нови технологии 
  • Квалификација е лицето да има завршено или да е во последната година студии на технички факултет, поврзан со информатичка технологија.
 

Вашите пријави може да ги доставите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде