Vrabotuvanje.com - Магационери - Логатец, Врхника - Salax
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Логатец, Врхника, Словенија

Рок за пријавување:

 • Salax
 

Вработуваме МАГАЦИОНЕРИ во УНИХЕМ- www.unichem.hr - Domov водечка словенечка компанија која произведува висококвалитетни производи за нега и заштита на растенијата со акцент на органското градинарство и за ефикасна заштита на животната средина од глодари, глувци и стаорци.

Има представништва во Хрватска, Чешка, Словачка, Унгарија и Полска, како и во Америка. Компанијата е многу активна во извозот – извезува во повеќето европски земји, како и во САД и некои азиски, африкански и јужноамерикански земји.

Потребни ни се работници во магацински простории на две локации- во Врхника и во Логатец.

 

Магационери

Словенија

Опис на работното место:

 • Прием и издавање на роба,
 • Водење на евиденција за примена и издадена роба,
 • Внесување на податоци во компјутерска програма,
 • Превземање на готов производ од производствен процес,
 • Грижа за редот и чистотата во магацинските простории,
 • Складирање на материјали,
 • Управување со виљушкар.

Услови кои треба да ги исполнувате за апликација:

 • Да имате работно искуство на ваква или слична позиција,
 • Вештини и искуство со управување на виљушкар,
 • Поседување на основни познавање со компјутерска опрема,
 • Работо - способност и стекнати работни навики,
 • Познавање на други јазици Англиски, Словенечки или Србско-Хрватски,
 • Мотивираност, пријатен однос и комуникација,
 • Да поседувате важечки патни исправи.

Работодавецот ви нуди:

 • Вработување во успешна компанија со договор на подолг временски период,
 • Можност за напредување и во работата и се разбира во платата,
 • Додатоци засновани на работни перформанси,
 • Бесплатно посредување за дозвола за работа и престој во Р. Словенија,
 • Едно-сменска работа (Врхника 06:00 – 14:00 / Логатец 07:00 – 15:00)
 • Почетна бруто плата 1300 - 1500€,
 • Додатоци за транспорт, додаток за храна, додаток за работа на празник 50%, додаток за прекувремени 30%.
 • Организирано сместување,
 • Годишен регрес 1500 и божиќница 750 (исплатено минатата година).

Сите заинтересирани за работна позиција МАГАЦИОНЕР нека испратат CV/кратка биографија на Англиски, Србо хрватски(латинично писмо) или Словенечки јазик на: goran.mehandziski@salax.si

 

Сите кои ги исполнуваат условите, ќе добијат маил за потврда и информации за online состанок.

 

Ве очекуваме!!!

 

Следете не на:

FB profile:  https://www.facebook.com/profile.php?id=100075055490601

Instagram: HR agent Goran - Salax (@hr.agent.goran.salax)

FB page: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090011628068

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/goran-mehandjiski-5b05132b6/

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде