Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - НЕЛТ СТ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • НЕЛТ СТ ДООЕЛ
 

Затоа што сте:
Професионални,
Енергични,
Посветени,
Ја сакате логистиката!

Бидете дел од НЕЛТ СТ!


Кои сме ние?

Нелт Група е синоним за успешен бизнис систем.  Вработените, амбасадорите на вредностите на Нелт, првенствено придонесоа за ова, со доверба и поддршка на партнерите на сите пазари каде што работи Нелт Група.

Своето работење групата го заснова на принципите на етичко, одговорно и одржливо работење, во обид да придонесе за развој на локалната и пошироката заедница. Компанијата брои 4000 вработени и 80 принципали, на 12 пазари, а стратешки гледано, се потпира на три столба: дистрибуција, логистика и развој на бизнисот на пазарите во Африка.

Наши партнери и клиенти на македонскиот пазар се: Procter&Gamble, Mondelez, BIC, Jacobs, Jaffa Crvenka, Neoplanta, Mama's, Dr.Oetker, SebaMed, Baby Food Factory, А1 Makedonija, Bau Center.

Вработуваме:
Магационер

Опис на работната позиција: 
 • Припрема и контрола на одвоената роба за достава (PSR и KAM купувачи) и испраќање до филијала.
 • Манипулација со роба во кругот на магацинот, а во согласност со поставениот план, процедури и по налог на претпоставениот.
 • Обезбедување на добри услови на складирање.
 • Одржување на хигиена во магацин
 
Услови и компетенции:
 • Основни услови: ССС
 • Корпоративни компетенции: Победнички менталитет, Грижа за луѓе, Иновативност, Долгорочна перспектива и Лична одговорност
 • Општи компетенции: Искуство во магацинско работење

Што нудиме?
 • Предизвикувачка и динамична работа со можност за напредување
 • Работно време од понеделник до петок од 06:00 до 14:00 часот прва смена и од 14:00 до 22:00 часот втора смена
 • Конкурентна основна плата и бонус по модел на продуктивност
 • Квартални награди за најдобрите работници
 • Исплата на минат труд и годишен регрес
 • Организиран превоз и надомест за превоз
 • Новогодишен бонус и ваучери за пазарење
 • Погодности за купување со попуст и на рати
 • Финансиски надомест и слободни денови за свадба и принова
 • Годишен одмор определен согласно Закон за работен однос
 • Обезбедена HTZ опрема
 • Одлична работна атмосфера и работа со најсовремена технологија
 • Различни мотивациски и тим билдинг активности.
 • Евалуација на вработените и вреднување на секој придонес
 • Можност за развој преку соодветни развојни планови и тренинг програми
 • Унапредувања и движење од еден во друг бизнис сектор, како и движење на останатите пазари на балканот и на афричкиот континент
 
Кандидатот е потребно да поседува подготвеност и страст за предизвици со кои ќе се соочи во првите 6 месеци бидејќи компанијата нуди динамична и мотивирачка средина!
 
Доколку сакате да станете  дел од нашиот успешен и победнички тим, а сметате дека ги исполнувате условите на овој конкурс, аплицирајте најдоцна до 26.07.2024 год.
 
За аплицирање на огласот пополнете ја електронската пријава на следниот линк:
или испратете го Вашето CV во 
Нелт СТ, ДООЕЛ
на ул.32, бр.20,
1041 Илинден, Скопје
 
Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, а само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат контактирани.
 
Запознајте дел од нашите брендови:
 

​Дознајте повеќе за нас на https://www.nelt.com/mk/
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде