Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - ГЕМАК Траде
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • ГЕМАК Траде

 

Гемак е компанија која цели 3 децении е лидер на пазарот за увоз и дистрибуција и стратешки партнер на едни од најпродаваните светски брендови на алкохолни и безалкохолни пијалаци, тутун, кафе, храна и непрехрабрени производи. Основата на која се темели работењето на компанијата е широко распространетата дистрибутивната мрежа која денес покрива речиси 90% од пазарот, а континуираното воведување нови процедури, системи и алатки за унапредување на работата се потврда за посветеност кон раст и развој.


Gemak Trade е во потрага по нов колега, на работната позиција:

​МАГАЦИОНЕР

Работни задачи и обврски:
  • Врши внес (Физички) и складирање на примената стока
  • Подготвува роба по претходно добиени налози од Раководителот на магацинот
  • Врши утовар на роба која се спрема за дистрибуција

Потребни квалификации:

  • Образование ССС
  • Работно искуство ке се смета за предност

Заинтересираните кандидати може да се пријават на огласот преку копчето Брза Апликација  за повеќе информации јавете се на 071388969

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде