Vrabotuvanje.com - Digital marketing manager - Скопје - АЛТЕА ММ ДООЕЛ - Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Digital marketing manager

Скопје

Рок за пријавување:

 • АЛТЕА ММ ДООЕЛ - Скопје
 
 
 
 

DIGITAL MARKETING MANAGER

 • Администрација на веб страниците и социјалните мрежи на компанијата
 • Развива и имплементира СЕО и ППЦ стратегии
 • Креирање, имплементација и пратење на маркетинг стратегии и присуство на социјални мрежи и емаил кампањи вклучувајќи форуми, блогови, clickbait , адаптација на фотографии
 • Оптимизација на кампањи според таргет групи
 • Креирање и пратење на РОИ на зададени буџети
 • Анализа на конкурентски активности
 • Способност за работа во тим
 • Способност за работа со рокови
 • Одлично познавање на Англиски јазик
 • Напредно познавање на Microsoft Office, особено на Excel
 • Познавање на Google Analytics, Google AdWords и други релевантни страни

Најмалку 2 години претходно искуство во дејноста е предност

Сите заинтересирани кандидати својата професионална биографија можат да ја испратат на следната e-mail адреса: hr@altea-mm.com, со ЗАДОЛЖИТЕЛНА назнака на апликацијата „за оглас за Digital marketing manager“.
 
 
Напомена:
САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде