Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - Nelt ST
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • Nelt ST

Нелт СТ  функционира во рамките на Нелт Група, организациски систем со над 3700 вработени, во 11 компании на територија на Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и во регионот на потсахарска Африка- во Ангола, Замбија и Мозамбик.
 
Компанијата е основана  во 1998 година со  оновна дејност - дистрибуција и трговија на големо со прехрамбени и непрехрамбени производи  за широка потрошувачка. Наши партнери и клиенти се : Procter&Gamble, Mondelez, BIC, Jacobs, Jaffa Crvenka, Neoplanta, Mama's, SC Johnson, Dr.Oetker и Hipp.
 
 
Тековно отворена позиција:
Магационер, сектор Логистика
 
 
Одговорности:
  • Припрема и контрола на одвоената роба за достава ( PSR и KAM купувачи) и испраќање до филијала.
  • Манипулација со роба во кругот на магацинот, а во согласност со поставениот план, процедури и по налог на претпоставениот.
  • Обезбедување на добри услови на складирање.
  • Одржување на хигиена во магацин
 
Услови:
  • Основни услови: ССС  
  • Корпоративни компетенци: Професионалност, тимска работа, посветеност, иницијатива, победнични дух
 
Општи компетенци: 
  • Задолжително поседување  на возачка дозвола Б категорија, пожелно е и Ц категорија;
  • Обучен за работа со рачен палетар и со рачни терминали
 
Во компанијата Нелт СТ системски се планира тренинг програма за нашите вработени како во соработка со принципалите, така и интерно во самата организација, а голем број на обуки реализираме и со екстерни консултанти и партнери. Се трудиме внимателно  да ги следиме професионалните афинитети и квалитети за своите вработени и  за вработените со лидерски потенцијал да креираме адекватни развојни планови- потврда за тоа се бројните унапредувања, движењето од еден во друг бизнис сектор, како и движење на останатите пазари на балканот и на афричкиот континент.
 
Доколку сакате да постанете  дел од нашиот успешен и динамичен тим и сметате дека ги исполнувате условите на овој конкурс, аплицирајте најдоцна до 20.01.2019. год.
 
За аплицирање на огласот пополнете ја електронаската пријава на следниот линк:
 
Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, а само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат комуинициорани.
 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде