Vrabotuvanje.com - Продажен агент во експозитура Тетово - Тетово - Mogo Makedonija
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен агент во експозитура Тетово

Тетово

Рок за пријавување:

 • Mogo Makedonija
 • Адреса: Антон Попов бр.1 ул.2 мезанин лок. 3, 1000 Скопје
 • Веб страна: https://www.mogo.mk/

Друштвото за лизинг МОГО дооел Скопје е дел од Mogo Finance Group.

Групацијата ги нуди услугите “лизинг за купување на половни автомобили” и “обратен лизинг на автомобил” за сите марки и модели на возила, без ограничување на староста на автомобилот, со јасни услови и долг рок на отплата.
Нашиот тим се состои професионалци од областа на финансии, грижа за корисници и специјалисти за возила. 
Поради брз раст на компанијата ,и проширување на продажната мрежа ширум Македонија   во тек е отварање на нова експозитура, затоа со овој оглас  повикуваме амбициозни лица да аплицираат на позицијата агент за продажба  

Служба за контакт центар / Секторот за кориснички услуги
Работно место: Агент за продажба во експозитура   -  1 работно место во Тетово


Краток опис на потребни услови, способности / вештини за работното место:
 • Минамално Средно образование 
 • Добро познавање на англиски јазик
 • Познавање на албански јазик 
 • Познавање на MS Office
 • Релевантно искуство од најмалку 1 година во продажба
 • Вештини за преговарање и убедување
 • Одлични комуникациски и продажни вештини 
 • Продажба и убедување преку телефон 
 • Внимание на детали и ориентираност кон резултати
 • Можност за обука во времетраење од две недели
 
Работни задачи:
 • Услужување на сите потенцијални клиенти и објаснување на продуктите како и користење на продажни аргументи со цел на успешно затворена продажба 
 • Одговарање на дојдовни повици и е-маил прашања/барања од корисници и обезбедување на потребни информации, поддршка и помош во решавање на барањата на корисниците. 
 • Правење на појдовни повици и завршување на примени апликации за одобрување на финансирање 
 • Проактивна продажба и за реализација на планот за продажба
 
Услови од компанијата:
 • Современа и најнова технологија
 • Можност за напредување
 • Динамични работни услови во брзорастечка компанија

Заинтересираните кандидати своите податоци и CV-ја можат да ги достават преку полето Брза Апликација!

Само кандидатите кои ги исполнуваат основните критериуми ќе бидат контактирани за интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде