Vrabotuvanje.com - Асистент за продажба - Битола, Тетово, Куманово - Fashion Group
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за продажба

Битола, Тетово, Куманово

Рок за пријавување:

 • Fashion Group

Fashion Group има потреба од асистент за продажба

Потребни квалификации: 
 • Средна стручна спрема – задолжително
 • Способност за тимска работа.
 • Свесност за други култури.
 • Комерцијална ориентација.
 • Оринетираност кон клиенти.
 • Орални комуникациски вештини.
 • Толеранција кон стрес. 
 • Убедливост.
 • Солидно познавање на барем еден странски јазик. 
 • Познавање на MS Office апликациите Word и Excel.
 
Обврски и задолженија:
 • Директна продажна на артиклите на брендот во продажниот објект преку одговорна, професионална и проактивна комуникација со купувачите.
 • Асистирање на купувашчите при изборот на артиклите.
 • Мануелно и визулно дополнување на продадените артикли на дневно ниво.
 • Одржувае на квалитетот и провобитната состојна на производите на дневно ниво.
 • Прием и попус на производите од брендот.
 • Обезбедување на производите од кражби и почитување на прописите за производи (снабдување на производите со аларми, тагови, цени и декларации).
 • Одржување и хигиена на продажниот објект на дневно ниво.
 
 
Испратете го Вашето CV на: hr@fashiongroup.com.mk 

 

 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде