Vrabotuvanje.com - Логистичар во производство - Скопје - dssmith
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Логистичар во производство

Скопје

Рок за пријавување:

 • dssmith
 
DS Smith  е водечка европска компанија за производство на амбалажа приспособена на барањата од клиентот со нагласок на врвниот дизајн и локална услуга близу просториите на клиентот. Со портфолио на производи кое опфаќа транспортно пакување, продажно пакување, промотивно пакување и пакување за изложување, приспособено заштитно пакување и индустриско пакување, DS Smith  ги задоволува сите барања на пазарот. На глобално ниво делува во четири дивизии: амбалажа, рециклирање, пластика и хартија. 

Со тим од над 28.000 ентузијасти за амбалажа низ целиот свет, нашата цел е нашите вработени да се чувствуваат ценети и да го прифатат тоа што ние како бизнис имаме за цел да го оствариме. Силно ја поддржуваме важноста на внатрешната култура која се фокусира на амбиција и чесност.

Ги поттикнуваме вработените да ги прифатат нашите пет основни вредности: да се грижиме, да си задаваме предизвици, да ни веруваат, да реагираме, да сме упорни. Овие основни вредности не водат при донесување на одлуки и ги обликуваат политиките и праксите на компанијата. Ова ни овозможува успешно да ги оствариме нашите стратешки цели и да ги задоволиме потребите на сите наши заинтересирани страни. Повеќе информации на www.dssmith.com
 
 
DS Smith Скопје вработува:
Логистичар во производство 
 
 
Квалификации и компетенции:
 • Средно образование
 • Познавање на англиски јазик
 • Работно користење на компјутер – MS office, 
 • Одговорен, посветен и флексибилен пристап во работењето
 • Иницијативна, доверлива и проактивна личност

 

Клучни обврски и одговорности:
 • Ја контролира и унапредува работата со логистичка подршка  на процесот на производство;
 • Го следи и евидентира- квалитетот на производството и остварувањето на планот на производство (дневно/месечно);
 • Врши процесна и завршна контрола, и затворање и раздолжување на работни налози;
 • Го верификува готовиот производ;
 • Почитување на кодексот на однесување на компанијата, корпоративните вредности  и процедурите на самата компанија

 

Што нудиме: работа во интернационална компанија, во динамична атмосфера, со можност за персонален и професионален развој.
 
Сите заинтересирани кандидати кој ги исполнуваат наведените квалификации потребно е да достават CV, со назнака за која позиција аплицираат, преку полето Брза Апликација не подоцна од 31.03.2020
 
Само оние апликации кој ги задоволуваат критериумите наведени погоре ќе бидат поканети на интервју.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде