Vrabotuvanje.com - Заварувачи - Скопје - Ван Хоол Македонијa
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Ван Хоол Македонијa

ВАН ХООЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден, белгиски реномиран производител на автобуси, лоциран во Технолошко Индустриската Развојна Зона – Скопје 2, во Бунарџик/Илинден, контакт телефонски број (02) 551-2851, заради проширување на производствени капацитети, има потреба од нови вработувања на баратели на работа, со завршени средни стручни или занаетчиски училишта, за вршење на работни задачи на работнoтo местo:
ЗАВАРУВАЧИ
Одговорности и задачи:
 • Солидно познавање на процесот на заварување со цел избегнување на било какви девијации и дилатации на материјалите;
 • Изведување на заварени споеви со МИГ/МАГ Техника;
 • Заварување на различни типови на материјали (алуминиум, нерѓосувачки челик, јагленороден челик, комбинација помеѓу нив);
 • Солидно познавање на можни дефекти во заварениот спој и нивно отстранување;
 • Работа со аголни брусалици, со цел припрема на заварените споеви, дупчалка и гасен пламен;

Потребни квалификации:
 • Минимум средно образование од техничките струки;
 • Претходно работно искуство како Заварувач во производствена средина;
 • Способност за читање на техничка документација;
 • Способност за прецизна работа со детали;
 • Поседување на А тест за заварување ќе се смета за предност;

Што нудиме:
 • Работа во безбедна и здрава околина со почитување на сите норми за безбедност и здравје при работа;
 • Компетитивни месечни примања на пазарот на труд;
 • Можност за професионално усовршување, обука и напредок на работното место;
 • Обезбеден автобуски превоз до работното место и назад;
 • Обезбедена исхрана во современа кантина;

Доколку сте заинтересирани аплициирајте на www.vanhool.mk, во делот на отворени работни места.
 
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор. 
 
Со Вашето доставување на CV се согласувате истото да биде задржано во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци. 
 
Краен рок за доставување на апликациите: 01/04/2020.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде