Vrabotuvanje.com - Junior database administrator (М/Ж) - Скопје - Електродистрибуција ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Junior database administrator (М/Ж)

Скопје

Рок за пријавување:

  • Електродистрибуција ДООЕЛ

Електродистрибуција ДООЕЛ е компанија чија главна дејност е дистрибуција на електрична енергија во Република Македонија. Компанијата е дел од EVN групацијата. 
 
КАРИЕРА ВО ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА 
 
За потребите на Одделот Информатички и телекомуникациски технологии, бараме: 
 
JUNIOR DATABASE ADMINISTRATOR (М/Ж) 

Работни задачи: 
  • Администрација, проектирање, тестирање и поддршка на најновата генерација решенија - бази на податоци: Microsoft SQL Server  
  • Одговорен за безбедносните аспекти на базите на податоци, превенцијата од загуба на податоци (Data Security, Backup & Recovery)
  • Инсталација и конфигурирање на Microsoft SQL Server бази на податоци  
  • Познавање на миграциски техники за Microsoft SQL Server  Искуство со middleware (апликациски сервери)  
  • Остварување постапки за враќање на податоци (restore), имплементација на recovery процедури и редовен backup на системите. 
 
Потребни компетенции 
  • Завршено високо образование VII/1 степен – Информатички системи 
  • Искуство со администрирање на бази на податоци 
  • Познавање на Microsoft производи и технологии 
  • Познавање на оперативните системи Windows и Linux  Одлична интерна и екстерна комуникација со клиенти  Висока организираност и насоченост кон детали. 
 

Испратете ја Вашата куса биографија и мотивационо писмо на jobs.elektrodistribucija@evn.mk 
 
Напомена: Доколку сакате Вашите податоци да бидат зачувани во нашата база на податоци согласно Законот за заштита на лични податоци, покрај биографијата и мотивациското писмо треба да испратите и изјава за дозвола за користење на лични податоци за потребите за вработување.  
 
Електродистрибуција е компанија која нуди еднакви можности и правичен третман при вработување на сите лица без оглед на нивната раса, пол, религија, национална припадност, вид на попреченост или политичка припадност. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде