Vrabotuvanje.com - Хаусмајстор - Скопје - АРКА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • АРКА ДООЕЛ
 

Техничката служба во Хотел Арка има потреба да го дополни тимот со
 

ХАУСМАЈСТОР

 

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

 • Практично познавање од областа - електрика, водовод
 • Ракување со електричен и рачен алат
 • Флексибилност за работа во смени (прва/втора); 
 • Колегијалност и професионалност со другите членови на тимот;  
 • Претходно работно искуство на слична позиција ќе се смета за предност
 • Минумум ССС

Работни задачи:

 • Редовно одржување и отстранување на дефекти во хотелот
 • Вршење ситни поправки од областите: електрика, водовод, системи за ладење и греење и сл.; 
 • Одржување на електрична и водоводна инсталација
 • Рутинска контрола на хотелот и негово техничко одржување
 • Други работни активности согласно работните потреби.

Нудиме:

 • Работна позиција во хотел од 5 ѕвезди
 • Регулиран работен однос и редовни месечни примања.

Заинтересираните кандидати да достават своја биографија / CV преку полето "Брза Апликација".
Одбраните кандидати ќе бидат контактирани телефонски.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде