Vrabotuvanje.com - Оператор за финална доработка на готов производ (м/ж) - Скопје - АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор за финална доработка на готов производ (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје

We deliver high quality products that save lives and move the world forward by developing safer, greener and more connected solutions, enabling the future of mobility impacting millions of people. Aptiv.com

Како поддршка на нашиот тим лоциран во Скопје, Македонија, се бараат кандидати за позицијата:

Оператор за финална доработка на готов производ (м/ж)

Главни задачи и одговорности: 
 • Производство на автомобилски делови во количина и квалитет, согласно работните инструкции                                                     
 • Редовна контрола при производство на производот согласно описот на работно место и спецификацијата на производот
 • Прво ниво на одржување на линијата
 • Пополнување на документи за следење и контрола на процесот на производство, врзани за работното место
 • Почитување и имплементација на правилата за безбедност при работа
 • Почитување и имплементација на правилата кои се однесуваат на селективно отстранување на отпадот
 • Почитување и имплементација на правилата и политиката на компанијата
 
Потребни квалификации:
 • Завршено средно образование
 • Основно познавање на Англиски јазик и компјутери
 • Препорачливо работа во производна фабрика
 • Способност за самостојна и тимска работа
 • Прецизност и работливост
 
Ние Ви нудиме:
 • Можност за работа во глобална организација
 • Личен раст и кариерен развој
 • Постојано учење
 • Амбициозна работна атмосфера каде можете да ги споделите Вашите идеи
 • Организиран транспорт и храна за вработените
 • Социјални активности и програми
 • Работно време: во смени

Доколку сте заинтересирани за позицијата, Ве молиме да се пријавите со поднесување на Ваша биографија (CV) и диплома од завршено образование, со испраќање на следнава електронска адреса aptiv.hr.macedonia.staffing@aptiv.com во предметот на пораката наведете ја позицијата за која аплицирате.

Рок за аплицирање е до 31.10.2021.

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

 

Да дознаете повеќе за Aптив, посетете ја страната www.aptiv.com/careers

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде