Vrabotuvanje.com - Хаус мајстор - Скопје - Mozzart
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Mozzart

Компанијата Mozzart e најголемиот приредувач на игри на среќа во Југоисточна Европа, застапена на територијата на Република Србија, Романија, Република Српска, Хрватска, Македонија, а од скоро време и во Африка. Со повеќе од 1000 Уплатни места и околу 4300 вработени, апсолутно сме регионален лидер во оваа трговска дејност. Нашата деловна политика е заснована на модерни принципи на работење, константно унапредување на услугите и сфаќање на иновативноста и единственоста како императив. Свесни дека успехот на компанијата е невозможен без стимулативно, динамично и удобно работно окружување кое развива вештини, знаења и кариера на вработените, внимателно ја градевме својата репутација за најпосакуван работодавач.   

За потребите на нашето седиште во Скопје потребен ни е
ХАУС МАЈСТОР

Основни должности:
 • Тековно одржување на сите подружници во Македонија
 • Отклонување на ситни дефекти на електро и машинските инсталации
 • Отклонување на ситни дефекти на водоводните инсталации и браварски работи
 • Пријавување на дефекти, следење на работата на надворешни сервисери и изведувачи на објектите, водење евиденција за одржувањето
 • Контрола на работењето и одржување на системите за вентилација, климатизација и греење
 • Чистење на воздушните филтери на системите за климатизација и вентилација
 • Одржување на мрежата на ТВ уреди
 • Одржување на светлечките реклами
 • Одржување на останатиот инвентар во подружниците
 • Помош на другите сектори и служби во случај на потреба
 • Уредно водење патни налози
 • Следење на исправноста на возилото и пропратната опрема на возилото  кое го користи
 • Пополнување на електронски патен налог
 • Водење сметка за потрошувачката на горивото
 
Услови:
 • Средна стручна спрема, машинска или електро насока
 • Најмалку 2 години работно искуство на исти или слични работни позиции
 • Возачка дозвола Б категорија – активен возач
 • Дополнителни знаења: работа со компјутер
 • Одговорна и вредна особа, со претприемачки дух и отворена за соработка
 • Исклучителна брзина и прецизност во работата, сигурност и организираност

Доколку сакате да бидете дел од тимот на Mozzart, чија основна цел е да воспостави и  ги подигне стандардите во областа на спортското обложување во Македонија и Источна Европа, Ве молиме Вашето CV и мотивационото писмо да ги испратите на e-маил job@mozzartbet.mk  Во насловот на мејлот (subject) наведете ја позицијата за која аплицирате. 

Краен рок за поднесување на пријавите 23.01.2022 година. Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг. Непотполните пријави нема да бидат разгледувани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде