Vrabotuvanje.com - Медицински претставник - Територија на Р. Северна Македонија - АЛЕА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицински претставник

Територија на Р. Северна Македонија

Рок за пријавување:

 • АЛЕА ДООЕЛ

Т.Д. Алеа ДООЕЛ Скопје, застапник за Pharmamed i Eurogine објавува оглас за вработување на две позиции 

МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК
реон: Битола, Прилеп, Охрид, Ресен
реон: Штип, Радовиш, Кочани, Струмица

Цели и одговорности на работното место:

 • Остварување на зададените цели на својот терен;
 • Редовни контакти и посета на лекари и фармацевти;
 • Поднесување на редовни извештаи за своето работење;
 • Ефективна комуникација со колегите и тимска соработка;
 • Активно учество и придонес во развојот на компанијата.

Потребни квалификации:

 • ВСС: Завршен Медицински, Фармацевтски или Стоматолошки факултет;
 • Работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност;
 • Добри комуникациски вештини;
 • Подготвеност за службени патувања;
 • Способност за тимска работа;
 • Фармацевтска лиценца за работа ќе се смета за предност
 • Познавање на MS Office пакетот и интернет пребарувачите;
 • Возачка дозвола Б категорија – активен возач.

​Вашите пријави можете да ги испратите електронски преку полето "Брза Апликација", со задолжителна назнака за кој реон аплицирате.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде