Vrabotuvanje.com - Associates - Скопје - АДВОКАТСКО ДРУШТВО АПОСТОЛСКА, АЛЕКСАНДРОВСКИ И ПАРТНЕРИ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • АДВОКАТСКО ДРУШТВО АПОСТОЛСКА, АЛЕКСАНДРОВСКИ И ПАРТНЕРИ
 • Адреса: ул. Наум Наумовски Борче бр.40 кат 5, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.businesslaw.mk

Адвокатско друштво Апостолска, Александаровски и Партнери вработува нови соработници, со или без претходно работно искуство.

Би сакале да го прошириме тимот со млади ентузијасти кои сакаат да направат разлика.

Нашиот соработник треба да има:

 • Силна желба и одлучност за учење и напредување
 • Напредно познавање на англиски јазик во областа на правото
 • Познавање на MS Office пакетот

Области во правото кои ќе имате можност да ги развивате низ работата:

 • Корпоративно право
 • Трговско право
 • Трудово право и имиграција
 • Наплата на долгови

Вештини потребни за работната позиција:

 • Способност за истражувања во областа на правото
 • Ефективно пишување
 • Ориентираност кон детали
 • Структуирано размислување

Што добивате:

 • Конкурентна плата во зависност од вашето искуство и компетенции
 • Менторство и насоки кон достигнување на вашиот потенцијал
 • Работа во култура заснована на доверба
 • Флексибилност
 • Опции за работа од дома


Ако се препознаете себеси во горенаведеното, би сакале да Ве запознаеме!
​Испратете го вашето CV преку полето Брза Апликација.

 
.
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде