Vrabotuvanje.com - Оператори во производство - Скопје, Куманово, Велес, Свети Николе - КЕМЕТ ЕЛЕКТРОНИКС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператори во производство

Скопје, Куманово, Велес, Свети Николе

Рок за пријавување:

 • КЕМЕТ ЕЛЕКТРОНИКС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ

КЕМЕТ Електроникс како дел од YAGEO Корпорацијата е водечки глобален снабдувач на електронски компоненти. Како компанија, нудиме најширок избор на кондензаторски технологии во индустријата, заедно со проширување на опсегот на електромеханички уреди, решенија за електромагнетна компатибилност и суперкондензатори.

Фабриката на КЕМЕТ Електроникс Македонија која е лоцирана во Технолошко индустриската развојна зона 1, Бунарџик, за потребите на своите производни капацитети објавува оглас за слободна работна позиција:

Оператори во производство - Скопје, Куманово, Велес, Свети Николе

Одговорности:

 • Ракување со сите релевантни машини, алати и опрема, извршување на сложени производствени задачи во согласност со инструкциите и стандардите на компанијата;
 • Поставување и прилагодување на опремата согласно спецификациите за производство;
 • Следење на квалитетот на производот, со цел навремено да се идентификува, отфрли или спречи произведство на неисправни производи;
 • Изготвување на точни дневни извештаи за потребите на производство за да може континуирано да се анализираат перформансите;
 • Менторирање и обуки на помалку искусни работници со цел да се овозможи правилно користење на опремата за производство како и решавање на тековни проблеми.


Барања, вештини и компетенции:

 • Завршено средно образование;
 • Претходно искуство во производство или со електроника ќе се смета за предност;
 • Детално ориентиран и организиран во својата работа;
 • Способност за следење на работни инструкции;
 • Лични вештини и компетенции: точност, флексибилност, чесност, независност, организираност и одговорност;
 • Организациски вештини и компетенции: способност за планирање и организирање на работата.


Компанијата нуди:

 • Пријатни услови за работа;
 • Организиран превоз;
 • Храна.


Доколку сте заинтересирани за објавената работна позиција и сметате дека поседувате вештини со кои би одговориле на работните задачи , Ве молиме испратете апликација (Професионална биографија) до 02.10.2023 година, со наслов Оператор во производство / Вашето име и презиме на: applicationmk@yageo.com.

Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг. 
Апликациите ќе се чуваат во нашата база на податоци во период од една година

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде