Vrabotuvanje.com - Управување со кариера
Сподели
Tweet
Сподели

Управување со кариера

Повеќе

Кариерниот развој е особено важен за секој вработен па токму затоа имаме рубрика кој се вика: Управување со кариера. Во неа ќе прочитате совети за тоа како да управувате со сопствената кариера и притоа да се истакнете како квалитетен професионалец и со помош на тоа да напредувате на работа. Сакате да се преквалифицирате, а не знаете во што – ние ќе ви помогнеме. Ве учиме како да ја засакате работата што ја мразите. Како да преговарате за покачување и како да знаете кога е вистинското време да побарате повисока плата, односно како да бидете сигурни дека вистински ја заслужувате. Во денешно време особено актуелна тема се отказите, па поради тоа ве советуваме како да се подготвите за отказ, како да се справите со намалување на плата, но во исто време и ве тешиме: ако сте невработени, не мора да бидете тажни./p>

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде