Vrabotuvanje.com - Студентска пракса - Прилеп - МИКРОСАМ Прилеп АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Студентска пракса

Прилеп

Рок за пријавување:

  • МИКРОСАМ Прилеп АД

 
Оглас за студентска пракса
 
Во насока на професионално усовршување на младите, Микросам АД Прилеп нуди пракса со полно работно време за студентите од сите Технички факултети со завршена втора година на факултет.
 
Придобивки:
  • 2 месечна практикантска работа со ментор
  • Континуиран процес на учење со работа на проекти 
  • Одлични услови за работа во креативна средина 
  • Стекнување искуство во светски позната компанија со амбициозен и професионален тим
  • Организиран превоз и храна
Сите студенти (додипломци, дипломирани и постдипломци) на Техничките факултети кои се насочени кон успех, може да го испратат своето CV преку полето Аплицирај, со назнака „Апликација за пракса“ 
 
Краен рок за аплицирање 30 јуни 2018 г.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде