Vrabotuvanje.com - Рецепционер/ ка во хотел со 5* - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционер/ ка во хотел со 5*

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот


Вработување.Ком за потребите на свој клиент хотел со 5* објавува оглас за следните работни позиции
 

Рецепционер/ ка​ во хотел со 5*

Потребни квлалификации:

  • ССС / ВСС
  • Задолжително претходно работно искуство
  • Познавање на MS Office пакет програми (Word и Excel)
  • Задолжително познавање на англиски и/ или друг странски јазик

Профил на личност:

  • Одлични организациски и комуникациски способности
  • Способност за тимска работа и работа под притисок
  • Динамична, темелна личност насочена кон остварување на резултати
  • Љубезна комуникација со гостите
  • Одговорна, лојална и трпелива личност
 

Вашата Професионална Биографија можете да ја доставите преку полето Брза Апликација

Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде