Vrabotuvanje.com - Сметководител - с.Лешок - MАКТОИС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

с.Лешок

Рок за пријавување:

 • MАКТОИС ДОО
Мактоис ДОО распишува оглас за вработување на следната работна позиција
 
СМЕТКОВОДИТЕЛ
 
Потребни квалификации:
 • ВСС Економски факултет
 • Работно искуство не помалку од 3 години 
 • Одлично познавање на англиски јазик во говорна и пишана форма
 • Напредно познавање на Microsoft Excel,  и познавање на другите MS Office апликации
 • Апликанти со лиценца за овластен сметководител ќе имаат предност
 
Oдговорности:
 • Прием, книжење на влезна/излезна материјална и финансиска документација
 • Архивирање на документи
 • Водење на основни средства и пресметка на амортизација
 • Пресметка на плата, ДДВ пријави, изготвување на завршна сметка
 • Изработка и контрола на финансиски извештаи за тековното работење
 • Следење и спроведување на законски процедури и легислативи
 
Ние нудиме:
 • Можност да сте дел од голема регионална компанија
 • Стабилност и можност за развивање
 • Градење на успешна кариера
 • Можност за надградба на професионален план
 • Одлични услови за работа – атрактивна и  динамична работа
 • Професионална обука според личните потенцијали и потребите на компанијата
 • Мотивирачки месечен надоместок и пакет бенефиции

Доколку ги исполнувате горенаведените квалификации Ве покануваме да ја испратите Вашата Професионална биографија преку полето Брза Апликација!

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде