Vrabotuvanje.com - Материјален сметководител - Скопје - НЕТ-ЕЛЕКТРОНИКС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Материјален сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • НЕТ-ЕЛЕКТРОНИКС ДООЕЛ
 • Адреса: Скупи бр.55, 1000 Скопје
Компанијата НЕТ ЕЛЕКТРОНИКС ДООЕЛ Скопје, овластен  дистрибутер и сервисер на медицинска опрема  од производителите GE Healthcare и Richard Wolf има потреба од:
МАТЕРИЈАЛЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ (1 извршител)
ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:
 • Високо образование - Економски факултет;
 • Задолжително претходно работно искуство во дејноста;
 • Одлично познавање на англиски јазик;
 • Одлично познавање на компјутерско работење, Windows i MS Office;
 • Возачка дозвола (Б категорија).
 
ЗАДАЧИ:
 • Водење на материјално сметководство;
 • Архивско работење;
 • Водење на евиденција на влезни излезни документи;
 • Водење на благајна;
 • Работа со сметководствени програми.
 
ЛИЧЕН ПРОФИЛ:
 • Професионален однос кон работата, одговорност и дисциплинираност;
 • Почитување на правила и кодекс на работа;
 • Одлични комуникациски способности – пишани и вербални;
 • Доверливост;
 • Висок личен интегритет и професионален деловен однос;
 • Одлични организациски и комуникациски вештини;
 • Прецизен, точен и аналитичен пристап во работењето.
 
ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ:
Огласот е отворен 14  дена. 
Апликациите треба да бидат доставени преку полето Брза апликација.
Дискреција на кандидатите е загарантирана.
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат повикани на интервју.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде