Vrabotuvanje.com - Сметководител - Куманово - РАПИД БИЛД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Куманово

Рок за пријавување:

 • РАПИД БИЛД

 

 

РАПИД БИЛД ДОО за место Куманово има потреба од следната работна позиција:

СМЕТКОВОДИТЕЛ
 

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните потребни услови и карактеристики:

 • Високо образование/Економски факултет Универзитет ,,Св.Кирил и Методиј / Пожелно - Департман СМЕТКОВОДСТВО И РЕВИЗИЈА;
 • Без работно искуство;
 • Познавање на Англиски јазик и работа со компјутер (Microsoft Office);
 • Подготвеност за работа под притисок;
 • Одлично познавање и активно работење со апликациитe од MS Office пакетот и сметководствените апликации;
 • Активно следење и познавање на актуелните промени, случувања и законски регулативи во областа на финансиите и сметководството;
 • Високо развиени аналитички и комуникациски способности, посветеност, лојалност, доверливост, комуникативни и презентерски вештини, вештини за организирање, капацитет за тимска и независна работа.

Личен профил:

 • Одлични комуникациски вештини и способност за работа во тим, љубезност, трудољубивост, совесност;
 • Одговорност во извршувањето на задачите и проактивен пристап кон работата;
 • Одговорна и лојална личност и позитивен став;
 • Високо развиени аналитички и комуникациски способности;
 • Упорност и насоченост кон остварување на резултати;
 • Самоиницијативност при извршување на работните задачи;
 • Способност за индивидуална и тимска работа.

НАПОМЕНАОгласот се однесува за место КУМАНОВО

Сите добиени податоци што ќе се чуваат во Одделот за човечки ресурси ќе се обработуваат единствено за потребите на процесот за регрутација и селекција на кадар и ќе се чуваат во временски период од една година. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени.

Сите заинтересирани кандидати можат да аплицираат доколку сметаат дека ги исполнуваат бараните компетенции и услови со испраќање на своето CV преку полето Брза Апликација или да се јават на телефонски број 070/342-758.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде