Vrabotuvanje.com - Бариста / Помошен персонал - Скопје - КОФИ ФЕМИЛИ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Бариста / Помошен персонал

Скопје

Рок за пријавување:

 • КОФИ ФЕМИЛИ ДООЕЛ
 • Адреса: ул.Македонија бр.21, 1000 SKOPJE


Ланец на Coffee Shop кафетерии објавува оглас за ангажирање на тим млади луѓе (ж/м од 20 до 35 години) љубители на кафето за работна позиција бариста и работна позиција помошен персонал на две локации во центарот на Скопје. 

 

Бариста/Помошен персонал

Потребни квалификации: 

 • Образование во областа на Угостителството ќе се смета за предност
 • Претходно работно искуство на слична или иста позиција не е задолжително (но може да биде предност) 
 • Познавање на англиски јазик
 • Познавање на работа со компјутери


Посакувани способности и вештини:

 • Комуникативност, лојалност, чесност, одговорност, самоиницијативност и посветеност на работата
 • Минимално искуство во струката и пасија за кафе и подготовка на кафе
 • Работа со луѓе и ориентираност кон клиентот
 • Позитивен став кон работата и професионален однос


Што нудиме:

 • Работа на неопределено време
 • Редовна месечна плата од 20.000 до 24.000 денари

Сите заинтересирани што сакаат да бидат дел од тимот да го достават своето CV преку полето "Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде