Vrabotuvanje.com - Работник на одржување на машини и опрема - Битола - Млекара АД Битола
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работник на одржување на машини и опрема

Битола

Рок за пријавување:

 • Млекара АД Битола
Млекара АД Битола
објавува оглас за:
 
РАБОТНИК НА ОДРЖУВАЊЕ НА МАШИНИ И ОПЕРМА
 
 
Објавен на: 13.05.2022
Време за аплицирање: 31.05.2022
 

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Контрола и надзор на опремата во одделение за компримиран воздух, компресорско одделение за ладење, котларата, станица за вода и трафостаниците;
 • Превентивно одржување, сервисирање и поправки на опремата во одделение за компримиран воздух, компресорско одделение за ладење, котларата, станица за вода и трафостаниците;
 • Контрола и надзор на процесната опрема, машините и уредите;
 • Превентивно одржување, сервисирање и поправки на процесната опрема, машините и уредите;
 • Предлози за набавка на резервни делови;
 • Потребни евиденции од доменот на своите работни задачи;
 • Учество во работата околу воведување на нови технологии;
 • По налог на надредениот извршува работи во интерес на компанијата и поднесува извештај за својата работа;

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Минимум средно образование од техничките струки
 • Познавање на англиски јазик
 • Способност и желба за тимска работа,и желба за постојано учење надоградување на работните обврски.

За да бидете успешен кандидат потребно е да ги имате следните КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Умереност на цели и уверливост
 • Способност за ефикасно решавање на проблемите
 • Стрпливост и упорност
 
Вашата Професионална биографија (CV), можете да ја испратите преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака во subject „Работник на одржување на машини и опрема“.
Со испраќање на Вашата апликација давате согласност Вашите податоци да бидат задржани и користени од компанијата во рок од 1 (една) година.
Само апликациите кои ги исполнуваат условите и ќе влезат во потесен круг ќе бидат повикани на интервју.
 
Сектор за човечки ресурси
    МЛЕКАРА АД Битола
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде