Vrabotuvanje.com - Техничар за одржување - Скопје - Синцеритас АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за одржување

Скопје

Рок за пријавување:

 • Синцеритас АД Скопје
 • Адреса: Ул.Никола Кљусев бр.11, 1000 Скопје

Синцеритас ад е фармацевтска компанија, чиј фокус на работење е култивирањето и производството на канабис за медицинска намена.
 
Работните практики и политики се усогласени со највисоките локални и европски стандарди во фармацевтската индустрија (EU GMP) со цел производство на масло од канабис со висока чистота и различни концентрации на CBD и THC.

сИНЦЕРИТАС ад ИМА ПОТРЕБА ОД

Техничар за одржување

Вршење на проверка и поправки на водоводни цевки, бојадисување, поправање на подови, ѕидови, електрика, помош при одржување на машини, системи за наводнување, одводи, поправка на протекувања и други општи поправки.

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Завршување и документирање на сите успешно завршени активности зададени од супервизорот
 • Превентивно и реактивно одржување на градежни компоненти и опрема
 • Генерално одржување и надоградба
 • Поправка, замена, инсталација и општо одржување на различна опрема.
 • Физичка работа како кревање товар, качување на скали и активности за одржување кои се одвиваат надвор.
 • Асистенција на добавувачи кога се наоѓаат во фабриката
 • Поправка и одржување на водоводни и електрични инсталации
 • Способност за поравање дефекти и работа под притисок
 • Способност за мултитаскинг
 • Способност за следење процедури за безбедност и идентификација на можни проблеми. Пријава на можни проблеми на супервизор
 • Способност да работи самостојно
 • Способност да ги комуницира потребите на различни оддели на супервизорите/менаџерите
 • Други одговорности кои се однесуваат на квалификациите и вештините на вработениот.


​ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ, способности и вештини:

 • Диплома за завршено образование (електро-техничка струка)
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Способност за тимска работа
 • Способност да стои подолго време на нозе, да клекнува, крева товар
 • Претходно соодветно работно искуство се смета за предност
 • Познавање на работа со соодветни алатки и опрема
 • Добри интерперсонални и организациски вештини
 • Вешто управување со време; организиран и ориентиран кон детали
 • Самоиницијативност, способност да идентификуваа работа што треба да се направи без да се укажува на тоа
 • Позитивен став и пристап кон работата

Работно време: ​Пон-пет од 08:00-16:00 во фабриката за производство на Синцеритас во Росоман

Доколку сте заинтересирани, Ве покануваме да се пријавите со својата Професионална биографија преку полето "Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде