Vrabotuvanje.com - Помошник готвач - Загреб - SNIP D.O.O.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помошник готвач

Загреб, Хрватска

Рок за пријавување:

 • SNIP D.O.O.Македонскиот ресторан беше отворен во 2014 година и се наоѓа на ул. Краљ Звонимир бр.78 во Загреб.

Интимната и пријатна атмосфера со фантастичните вкусови на јадења од изворни и традиционални македонски рецепти и стиховите и мелодиите на македонската народна музика сигурно ќе остави силен и незаборавен впечаток кај сите. Поради зголемен обем на бизнис, ве бараме доколку се јавите на шаниот оглас.

ПОМОШНИК ГОТВАЧ (М/Ж)

Опис на работно место:

 • Подготовка на оброци по стандарди и рецепти
 • Презентација во согласност со дадените стандарди
 • Контрола и почитување на стандардите за квалитет и контрола на рокот на траење на залихата
 • Одговорност за навремена испорака на планираните и потребните количини на производи
 • Кдржување и хигиена на кујнската опрема и простор
 • Чување храна според дадените упатства од раководителот на кујната
 • Учество во инвентарните работни процеси по налог на раководителот на кујната
 • Други задачи добиени од менаџерот на кујната

Услови:

 • ССС, угостителство
 • 3 години искуство како помошник готвач
 • Тимска работа
 • Уредност, точност и доверливост во примената на сите процедури
 • Трудољубивост и амбиција

Што нудиме:

 • Изработка на работна дозвола
 • Обезбедено сместување
 • Работа во текот на целата година
 • Тимска работа во смени
 • Конкурентна плата на пазарот Редовни и сигурни приходи

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.

 

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде