Vrabotuvanje.com - Вработен за одржување на спа центар и спортски терени - Ресорт Маврово, с.Маврово - Ресорт Маврово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Вработен за одржување на спа центар и спортски терени

Ресорт Маврово, с.Маврово

Рок за пријавување:

 • Ресорт Маврово

Ресорт Маврово го проширува својот тим.

Ресорт Маврово има потреба од следнава работна позиција:
 

ВРАБОТЕН ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА СПА ЦЕНТАР / ВРАБОТЕН ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА СПОРТСКИ ТЕРЕНИ
(Можност за сезонска работа или за подолго)

 

Работни одговорности на Вработен за одржување на спа центар во Ресорт Маврово:

 • Се грижи за одржување и хигиена на спа центарот во хотелот;
 • Пречекува гости и одговара на нивните барања;
 • Се грижи за правилно функционирање на сауна, базен, турска бања, џакузи;
 • Други одговорности соодветни на работното место Вработен во спа центар.

Работни одговорности на Вработен за одржување на спортски терени во Ресорт Маврово ДОО:

 • Се грижи за одржување и хигиена на спортска сала, фитнес сала и фудбалско игралиште;
 • Одговара на барањата на спортистите во врска со спортските терени;
 • Други одговорности соодветни на работното место Вработен во спа центар.

Карактеристики кои нашиот идеален кандидат треба да ги поседува:

 • Љубезна, ведра и насмеана личност;
 • Проактивна, вредна и енергична личност;
 • Одговорност и посветеност кон работата;
 • Педантност во работата;
 • Организациски вештини;
 • Тимски играч и колегијалност;
 • Лојалност и чесност;
 • Желба за личен раст и развој;
 • Брзина и ефикасност во вршење на работните задачи.

Потребни квалификации:

 • Мин. ССС;
 • Познавање на англиски јазик се смета за предност;
 • Искуство на слична работна позиција ќе се смета за предност;
 • Работата во денот може да се извршува двократно.

Доколку станете наш вработен добивате:

 • Основна плата + Додатоци на плата согласно Закон за работни односи (минат труд, работа во недела, работа на празник, прекувремено работно време);
 • Сместување и 3 оброци дневно;
 • 8 слободни денови во месецот;
 • Попуст за сместување на најблиските во нашите хотели;
 • Бесплатна карта за жичарница во денови кога работи жичарницата;
 • Можност за обуки, напредок, награди, тим билдинг активности.

Локација:  Ресорт Маврово – Маврово

Тип на вработување: Полно работно време

Како да аплицирате:

Пратете ни го Вашето CV и Мотивационо писмо преку Брзата Апликација и во subject наведете Вработен во спа центар.

Рок за пријавување на огласот: 31.05.2023

Disclaimer:

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати на компанијата;
 • Ресорт Маврово е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде