Vrabotuvanje.com - Сметководителки - Скопје - Друштво за трговија и услуги ФЕЈ КАН АКОНТИНГ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководителки

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за трговија и услуги ФЕЈ КАН АКОНТИНГ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје

Друштво за трговија и услуги ФЕЈ КАН АКОНТИНГ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје 

Сметководителот делува и работи во насока на спроведување на сите административни и сметководствени активности и обврски за беспрекорно функционирање на Секторот за сметководство и финансии. 

Нашиот тим се состои од 8 професионалци од областа на финансии. Нудиме навремена и квалитетна услуга за нашите клиенти.

Поради брз раст на компанијата, повикуваме амбициозни лица да аплицираат на позицијата:

СМЕТКОВОДИТЕЛКИ (2 извршители)

Потребни квалификации:

 • ВСС – економски факултет;
 • Со претходно работно искуство во областа сметководство и финансии;
 • Одлично познавање на Excel и MS Office;
 • Познавање од еликс програма;
 • Поседување лиценца за овластен сметководител.

Посакувани способности и вештини:

 • Добри комуникациски способности;
 • Прецизност;
 • Мотивирана и стабилна личност;
 • Флексибилност за индивидуална и тимска работа;
 • Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност;
 • Професионалност  и деловна етика.

Ние нудиме:

 • Позитивна работна атмосфера со отворена комуникација;
 • Континуирано усовршување во сите области (стручни, индивидулни).
   

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со професионална биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде