Vrabotuvanje.com - Шеф на ресторан - Скопје - ИГ-ГРУП ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Шеф на ресторан

Скопје

Рок за пријавување:

 • ИГ-ГРУП ДООЕЛ

ИГ-ГРУП ВРАБОТУВА:

ШЕФ НА РЕСТОРАН

Потребни квалификации:

 • ССС/ВСС
 • Претходно работно искуство ќе се смета за предност
 • Познавање на англиски јазик
 • Познавање на MS Office пакетот

Одговорности и задачи:

 • Мeнаџирање и организирање на објектот
 • Обезбедување на ефикасно работење на ресторанот
 • Планирање и организирање на секојдневни активности
 • Планирање и спроведување на набавки во согласност со потребите на ресторанот
 • Организирање на персонал и нивна контрола врз работата
 • Материјално работење
 • Водење на месечни извештаи во однос на набавки
 • Пријатен однос со клиенти

Личен профил:

 • Развиени комуникациски и организациски способности
 • Ефективна вербална и писмена комуникација
 • Енергичност и иницијативност
 • Флексибилност и адаптибилност
 • Способност за работа во динамична средина
 

Доколку сметате дека ова е вистинската работа за Вас, Ве молиме испратете го Вашето CV преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде