Vrabotuvanje.com - Механичар (ж/м) - Скопје - STRABAG AG
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Механичар (ж/м)

Скопје

Рок за пријавување:

  • STRABAG AG

Затоа што можеме да постигнеме успех само со заеднички напори.

Како европски концерн за градежна технологија, STRABAG гради илјадници објекти ширум светот секоја година, обединувајќи ги вистинските луѓе, градежни материјали и машини на вистинското место. Без тимска работа - што ги надминува географските граници и области - сето ова не би било можно. Станете дел од нашиот тим!

STRABAG е сервисна и услужна компанија за сите оперативни дирекции на STRABAG SE. Основна задача и активност е внатрешна прераспределба и изнајмување, како и одржување, поправка и ремонт на градежните машини и возила на сите компании од концернот.

За нашите потреби, бараме:

МЕХАНИЧАР (Ж/М)​
 

Задачи:

  • Сервисирање, поправка и одржување на градежни машини, возила, опрема и постројки

Квалификации:

  • Завршена стручна обука за механичар (м/ж) на градежни машини; автомеханичар (м/ж) за камиони или моторни возила или електричар (м/ж) (KV или SSS)
  • Работно искуство во струката - пожелно
  • Познавање на работа на дијагностички уреди е предност
  • Независност и прецизност во работата, доверливост, интерес за професионален развој и усовршување
  • Способност за тимска работа и флексибилност
  • Возачка дозвола Б категорија

Ние нудиме:

Ние ви нудиме интересен и разновиден опсег на задачи во меѓународно успешен концерн. Заедно со квалификуван и колегијален тим, вие ќе бидете одговорни за поправка и одржување на машините од сите области на работа на Концернот. Дополнително, ќе имате можност да посетувате обуки од различни области и да се усовршувате професионално.

Доколку сте заинтересирани, испратете ни ја целата потребна документација за аплицирање за позицијата, вклучувајќи мотивационо писмо, CV, сертификати и доказ за практично искуство - преку онлајн формуларот.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде