Vrabotuvanje.com - Техничар во лабораторија - Битола - Млекара АД Битола
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар во лабораторија

Битола

Рок за пријавување:

 • Млекара АД Битола

Поради зголемување на обемот на работа, унапредување на процесите и одржување на нивото на квалитет на производите,
 
Млекара АД Битола
Објавува слободна позиција:
 
ТЕХНИЧАР ВО ЛАБОРАТОРИЈА
 
 
Објавен на: 18.05.2023
Време за аплицирање: 10.06.2023
Локација: Битола

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Физички и хемиски анализи за суровина, полупроизводи, амбалажа, опрема, нус-производи и готови производи;
 • Земање на примероци и нивна припрема за анализа;
 • Припрема на хемикалии и реагенси;
 • Контрола и дезинфекција на лабараториската опрема;
 • Евиденција на анализите;
 • Ги спроведува процедурите за контрола на квалитет, придржувајки се на принципите на HACCP системот;

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Средна стручна спрема (лабораториски техничар, хемиски техничар, прехрамбен техничар ќе се сметаат за предност)
 • Искуство во ракување со лабораториска опрема и апарати
 • Познавање и работа согласно НАССР принципите
 • Одлично познавање на Microsoft office
 • Oсновно познавање на англиски јазик

НУДИМЕ:

 • Динамична и позитивна работна средина
 • Можност за кариерен развој и континуирана едукација
 • Систем за вреднување на постигнати индивидуални и тимски резултати
 • Тим во секторот операции кој е посветен на Вашиот кариерен развој
 • Организациска култура која го подржува и почитува интегритетот на секој вработен

За да бидете успешен кандидат потребно е да ги имате следните КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Можност за самостојна и тимска работа
 • Следење на работни упатства и процедури
 • Стрпливост и упорност
 • Способност за работа во смени
 • Висока посветеност на постигнување на бараниот квалитет на производот
 
Вашата Професионална биографија (CV), можете да ја испратите преку полето Брза Апликација, со задолжителна во subject „Техничар во лабораторија“ или да оставите контакти на тел: 047-226-380 лок 118.
 
Со испраќање на Вашата апликација давате согласност Вашите податоци да бидат задржани и користени од компанијата во рок од 1 (една) година.

Само апликациите кои ги исполнуваат условите и ќе влезат во потесен круг ќе бидат повикани на интервју.
 
Сектор за човечки ресурси
    МЛЕКАРА АД Битола
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде