Vrabotuvanje.com - Оператор во производство - Скопје - ЧАГАТАЈ КАБЛО ОТОМОТИВ ЕЛЕКТРИК СИСТЕМЛЕРИ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во производство

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЧАГАТАЈ КАБЛО ОТОМОТИВ ЕЛЕКТРИК СИСТЕМЛЕРИ
 • Адреса: TIRZ Skopje 1 Ilinden br 4, 1000 Skopje
 • Веб страна: http://www.cagataykablo.com

Турската компанија Чагатај Кабло  е основана во 1998 година за производство на жици, кабли и инсталации претежно за потребите на автомобилската индустрија. Главни клиенти на компанијата се водечките производители на автобуси, трактори, градежни машини, камиони, комерцијални возила, клима уреди, машини чистачи и специјални аеродромски возила. Од 2018 година  освен фабриката во Турција Чагатај Кабло  има производствени капацитети и во Р.С. Македонија.  

Фабриката на Чагатај Кабло која е лоцирана во Технолошко индустриската развојна зона 1, Бунарџик, за потребите на своите производни капацитети објавува оглас за слободна работна позиција:

ОПЕРАТОР ВО ПРОИЗВОДСТВО

 
Потребни квалификации
 • Со или без работно искуство
 • Организираност и одговорност
 • Способност за работа во тим
 • Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови
 • Задолжително следење на правилата и процедурите за работа
 
Чагатај Кабло Ви нуди:
 • Редовни месечни примања најдоцна до 5-ти во месецот, платен минат труд, платен регрес итн.
 • Климатизирани и чисти простории во производство без никакви хемикалии
 • Обезбеден квалитетен оброк
 • Само прво сменска работа
 • Превоз до работа и назад со климатизирани возила (Скопје, Куманово, Велес  и можност да се отворат други линии)
 • Можност за напредување во позицијата
 • Работа во пријатна и позитивна атмосфера
 • Организација на социјални активности вон фабрика
 • Организација на новогодишна вечера во ресторански амбиент целосно покриено од компанијата,
 • Новогодишна лотарија која се доделува 300.000 ден ваучери за сите среќни добитници.
Инфо: Профил на вработените во производство е 70% од понежниот пол
 

Доколку ги исполнувате наведените критериуми, своите биографии испратете ги преку полето Брза Апликација.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде