Vrabotuvanje.com - Шанкер (м/ж) - Скопје - ОК РЕСТОРАНТС & БАРС ДООЕЛ СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ОК РЕСТОРАНТС & БАРС ДООЕЛ СКОПЈЕ
 • Адреса: Аминта Трети бр.29, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.sushico.mk


​ОК РЕСТОРАНТС & БАРС ДООЕЛ  - SUSHICO
Ул.„Аминта Трети“ Бр.29 - Скопје има потреба од следната работна позиција

Шанкер (м/ж) – 2 Извршители

Првично со Договор за вработување на определено време на 3 месеци, со можност за продолжување

 


Краток опис на потребни услови, работни задачи и способности/вештини за работното место
Услови:
 • Завршено средно образование
 • Искуство во делот на угостителство (ресторантско работење)
 • Основно познавање на англиски јазик

Работни задачи:
 • Одговорен за функционалноста на шанкот
 • Врши прием на нарачки од келнери и подготвува пијалоци (алкохолни и безалкохолни) според утврдени стандарди и рецепти
 • Подготвува миксови за коктели
 • Врши и други работи и работни задачи по насоки од менаџментот

Способности и вештини:
 • Одлични комуникациски и интерперсонални вештини и висока работна етика, способност за тимска и самостојна работа, способност за следење на компаниската политика и процедури на работење, проактивен пристап, точност и аналитичност.

Работа во смени, 40 часа неделно.
Почетна нето плата во висина од 26.000 денари.

Вашата биографија (CV) можете да ја  пратите електронски преку полето Брза Апликација со назнака - Оглас за Бармен - Шанкер во ОК Ресторантс & Барс ДООЕЛ- SUSHICO.
 
 
Оддел за Човечки ресурси  

 

 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде