Vrabotuvanje.com - Електротехничар - Скопје - ВИВАКС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електротехничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВИВАКС ДОО

Вивакс е македонска компанија која постои повеќе од 30 години и брои повеќе од 110 вработени. Постојаното вложување во модернизација на производствените процеси, ја прават една од најуспешните компании на Балканот, во полето на производство на овошни сокови.

Секој напредок и достигнат успех на компанијата е резултат на успешното функционирање на целиот тим, желбата за заедничка работа и позитивната енергија.

Искористете ја можноста за кариера во Вивакс и аплицирајте за позицијата:

ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАР

Одговорности и задачи:
 • Учествува во планските одржувања, ремонти и реконструкции;
 • Учествува во поправка и одржување на машините;
 • Се грижи за исправноста на производните линии во погонот за производство;
 
Потребни квалификации:
 • Минимум ССС – електротехничар;
 • Најмалку 2 (две) години работно искуство во областа;
 • Активно познавање и користење на електрични шеми;
 
Од кандидатот очекуваме:
 • Способност за работа во тим.
 • Самоиницијативност, исполнителност и чесност.
 • Организираност и одговорност.
 • Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови.

Ви нудиме:
 • Висината на месечната нето плата ќе биде определена во зависност од предходното работно искуство на кандидатот на иста или слична позиција;
 • Додатоци на плата по основ на: минат труд, прекувремена работа и други, согласно законските прописи;
 • Исплата на регрес за годишен одмор; 
 • Можност за напредување во работата и награди/бонуси за работна успешност и посветено извршување на работните задачи;
 • Обезбеден оброк;
 
Сите заинтересирани кандидати нека испратат свое CV со фотографија не постара од 6 (шест) месеци и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака “ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАР’.
 
Конкурсот е отворен 10 работни денa од неговото објавување (од 08.02.2024 до 22.02.2024).
 
Напомена:
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат повикани на интервју!
Апликациите без назнака за позицијата на која кандидатот аплицира, НЕМА да бидат разгледани!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде