Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - КОЛИД ФУДС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • КОЛИД ФУДС ДООЕЛ
 • Адреса: ул.6 С.Колешино, 2400 Струмица
 • Веб страна: http://www.kolidfoods.com

 

Водечка компанија од областа на увоз и дистрибуција на производи за широка потрошувачка, застапник на реномирани брендови

 
Има потреба да вработи:
 
МАГАЦИОНЕР

 

Задачи и одговорности на работната позиција:

 • Организација на магацинот
 • Организација и учество во товарање и растоварање на возилото/а при испорака и прием на роба
 • Прием, складирање и подредување на примената роба
 • Организација и спремање на роба по претходно добиени налози
 • Попис на роба
 • Следење рокови на робата
 • Организација и одржување на опремата и хигиена во магацин

Потребни компетенции и квалификации:

 • Иновативност и лична одговорност
 • Организациски вештини и аналитичен пристап во работењето
 • Минимум ССС
 • Работно искуство во магацинско работење
 • Одговорно извршување на работните обврски во зададени рокови
 • Грижа за луѓе и опрема
 • Иницијативност и желба за работа во тим

Што нудиме:

 • Динамична работа во стабилна компанија
 • Одлична работна атмосфера, солидни и стабилни приходи, и можност за напредување
 • Работа во две смени (I и II смена)
 • Платен секој дополнителен ангажман

 

 
Вашата професионална биографија (CV) можете да ги испратите преку полето „Брза Апликација“.
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде