Vrabotuvanje.com - Електроинсталатер /Електричар /Електромонтер - Скопје - ФАСИЛИТИ МЕНАЏМЕНТ СЕРВИЦЕС ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електроинсталатер /Електричар /Електромонтер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФАСИЛИТИ МЕНАЏМЕНТ СЕРВИЦЕС ДООЕЛ Скопје
 • Адреса: ФИЛИП ВТОРИ МАКЕДОНСКИ 3/3/к.3012, 1000 Скопје

Зад секоја успешна компанија стои силен тим. Секој од нас е специјалист во своето поле на работа и е посветен на потребите и барањата на клиентите. Компанија ориентирана кон изнаоѓање решенија, со единствена цел – да обезбеди квалитет со висок степен на економска оправданост.

Имајќи го предвид нашето разбирање за моќта на тимот, работиме заедно кон постигнување на нашите цели и заеднички ги прославуваме нашите успеси.

Ако барате стабилност, професионален раст, долгорочна кариера и технолошки предизвици во успешни компании – дојдете и придружете ни се уште денес!

ФМС ДООЕЛ објавува оглас за вработување на професионални кадри од областа:

ЕЛЕКТРОИНСТАЛАТЕР/ЕЛЕКТРИЧАР/ЕЛЕКТРОМОНТЕР
 

Потребни квалификации:

 • Средна стручна спрема
 • Минимум 3 (три) години на работно искуство
 • Возачка дозвола од минимум Б категорија


Опис на работата:

 • Електроинсталации во деловни објекти и приватни имоти (при адаптација или реконструкција)
 • Хаусмајсторски поправки и отклонување на дефекти и испитување на инсталации
 • Полагање на кабли и поврзување на опрема
 • Фина монтажа на расвета, прекинувачи, приклучоци, системи за контрола на пристап и домофони
 • Монтажа на кабелски регали – ќе се смета за предност
 • Монтирање на разводни ормани и спојување на истите – ќе се смета за предност
 • Други електромонтажни работи


Дополнителни критериуми:

 • Обврска за придржување кон безбедносните прописи и прописите поврзани со заштита при работа
 • Способност на читање на електроинсталациски планови (шеми) – ќе се смета за предност
 • Спремност за работа надвор од Скопје – без преспивање


Што нудиме:

 • Мотивирачка атмосфера и плата по договор
 • Полно работно време од пон-пет 07:30-15:30
 • Колективно осигурување од несреќа
 • Платени дополнителни часови прекувремено
 • Платен годишен одмор
 • Можност за напредување во кариера
 • Избор на рачен алат по желба
Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови и сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV) и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака на апликацијата “ЕЛЕКТРОИНСТАЛАТЕР / ЕЛЕКТРИЧАР / ЕЛЕКТРОМОНТЕР”.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде