Vrabotuvanje.com - Персонал за магацин во Визбегово, Скопје (магационер) - Скопје - БАЗАРО ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Персонал за магацин во Визбегово, Скопје (магационер)

Скопје

Рок за пријавување:

 
 
Bazaro има потреба од следната работна позиција:
 
Персонал за магацин во Визбегово, Скопје (магационер)
 

Работни задачи и обврски

 • Прием на роба во магацин
 • Водење на евиденција за робата од прием
 • Лепење декларации
 • Редење и скларидање на роба
 • Подготвува роба по предходно добиени работни налози од раководител на магацин
 • Подготовка на робата за испорака низ продажните центри
 • Утовар на роба за дистрибуција и истовар на роба
 • Одржување на магацинскиот простор

 Потребни квалификации и способности

 • Завршено средно образование
 • Со и без работно искуство – предност имаат тие што се со работно искуство на иста или слична позиција
 • Познавање на работа со компјутер
 • Организирање и контрола на работењето;
 • Вештини за брзо и ефикасно решавање на проблеми;
 • Снаодливост со секојдневни предизвици и изнаоѓање на решенија за истите;
 • Професионален однос и деловна етика

Личен профил:

 • Изразени комуникациски способности
 • Љубезност, услужливост
 • Организирање и контрола на работењето
 • Вештини за брзо и ефикасно решавање на проблеми
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Способност за тимска и самостојна работа

Ние нудиме:

 • Работно место: Скопје (Визбегово)
 • 40 работни саати
 • Од понеделник до петок (сабота и недела не се работи)
 • Почетна плата од 35.000 денари
 • Обезбеден топол оброк и превоз секој работен ден


Доколку сте заинтересирани за работната позиција, а воедно го поседувате потребното образование, работно искуство, квалификации, вештини и личен профил за успешно извршување на работните задачи на работното место, испратете ја Вашата кратка биографија преку полето Брза Апликација.

Согласно Законот за заштита на лични податоци Ве молиме во текстот на е-поштата да наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во збирката за идни вработувања во BAZARO DOO или сакате Вашите лични податоци да бидат уништени по истекот на активниот оглас. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде