Vrabotuvanje.com - Картотекар во магацин - Скопје - ПЕКАБЕСКО АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Картотекар во магацин

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЕКАБЕСКО АД


Производителот на сувомеснати производи и трговец на големо со прехранбени производи ПЕКАБЕСКО АД заради остварување на своите потреби објавува оглас за следнава работна позиција:

кАРТОТЕКАР ВО МАГАЦИН - 1 ИЗВРШИТЕЛ

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

 • ССС - ( општа гимназија или економско образование),
 • Предност ќе имаат кандидатите што работеле на работна позиција картотекар,
 • Развиени компјутерски вештини.

Работни задачи:

 • Ја води картотеката на стоките и оперира со магацинската евиденција,
 • Изготвува навремени извештаи за комерцијална служба поврзани со настанатите промени и состојби на стоките во магацинот,
 • Учествува во редовни пописи,
 • Обработува и останата документација од делокругот на магацинското работење.

Работни услови:

 • Работниот однос се склучува на определено време од 3 месеци ( со можност за продолжување ),
 • Нето плата 25.000,00 ден,
 • Обезбеден е топол оброк и превоз (автобуска карта со ЈСП),
 • Работното време е од понеделник – петок, од 11 до 19 часот, сабота по потреба, додека неделното работно време изнесува 40 часа.

Напомена:

 • Изборот на кандидатите ќе се изврши во рок од 10 дена по истекот на рокот за пријавување.
 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги задоволуваат критериумите.
 • Испратете го вашето CV ( апликација ) преку Брзата Апликација.
 • Апликациите да се достават заклучно со 30.05.2024 година.

Пекабеско АД

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде