Vrabotuvanje.com - Електричар - Скопје - СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
 

СОФТ СЛИП ДООЕЛ
​објавува оглас за работна позиција:

ЕЛЕКТРИЧАР

ОЧЕКУВАНИ КВАЛФИКАЦИИ, ПОТРЕБНИ ЗНАЕЊА И СПОСОБНОСТИ:

 • Потребна стручна спрема : ВКВ Електричар или електротехничар;
 • Работно искуство од минимум 2 години;
 • Должен е стручно да е оспособен за извршување на работните задачи од работното место.

ГЛАВНИ СПОСОБНОСТИ И ОБВРСКИ:

 • Обезбедување и поддршка за правилна состојба, безбедно и сигурно функционирање на електричната опрема;
 • Спроведување на тековно и планско одржување на електрична опрема;
 • Детектирање на причини на степен на истрошеност на електрична опрема и превземање на мерки за нивно предупредување и елиминирање;
 • Отстранување на неисправности во работа на електроопремата, нивен ремонт, монтажа и регулациjа;
 • Познавање на сензори и нивно одржување.

КОМПАНИЈАТА НУДИ:

 • Работа од понеделник до петок;
 • Обезбеден превоз и храна;
 • Платен минат труд;
 • Плата по договор.


Вашите апликации со прикачено CV ги очекуваме преку Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде