Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - ИПРОТЕКС Технички Текстил ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ИПРОТЕКС Технички Текстил ДООЕЛ
 • Адреса: ТИРЗ бр.15, Илинден, 1041 Скопје

Iprotex е формирана со седиште во Германија од 1999 година.
Ипротекс групацијата всушност брои 9 локации низ целиот свет.
Компанијата се занимава со производство и продажба на производи за автомобилската индустрија, технички текстил и термоизолациони материјали, во шест различни земји.
Меѓународната ориентација е дел од нашата корпоративна политика со цел да бидеме блиски до нашите клиенти и пазари низ целиот свет. На овој начин гарантираме флексибилност, брзина на дејствување и ефикасни синџири на снабдување.

ТИМОТ НА ИПРОТЕКС ТЕХНИЧКИ ТЕКСТИЛ ДООЕЛ СЕ ПРОШИРУВА!

​ 

МАГАЦИОНЕР

Основни должности:

 • Ја планира, подготвува и контролира сопствената работа
 • Врши прием на готови производи во магацин
 • Врши складирање на готови производи во магацин
 • Врши рачно товарење и растоварување на готови производи во магацин
 • Врши испорака на готови производи
 • Врши формирање, амбалажирање, подигање и ускладиштување на палети
 • Води грижа и ја одржува хигиената на просториите во кои работи
 • Спроведува мерки на заштита при работа и се придржува кон мерките за безбедност и здравје при работа
 • Врши други работи и работни задачи согласно работната позиција.

Потребни квалификации:

 • Минимум ССС образование,
 • Претходно искуство како магационер ќе се смета за предност,
 • Искуство со управување со виљушкар
 • Практично знаење за работа во Excel

Вештини и способности:

 • Одговорност, лојалност, професионалност
 • Совесност, самодисциплинираност, прилагодливост
 • Смиреност, сталоженост, комуникативност
 • Насоченост кон тимска работа како и способност за самостојна работа
 • Одлично присуство, точност и ефективна употреба на работното време

Услови за работа:

 • Колегијална и пријателска работна атмосфера;
 • Редовни месечни примања;
 • Обезбеден транспорт од и до работното место и храна;

Напомена:

Во согласност со Законот за заштита на лични податоци со самото испраќање на Вашата апликација согласни сте вашите податоци да се чуваат, обработуваат и користат исклучиво за целите на регрутација и селекција.

Контакт телефон: +389 (02) 551-5278

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде